برش لیزر ورق فلزی

توانایی برش لیزر آهن، استیل و فلزات رنگی (آلومینیوم و برنج)

برش لیزر با کمترین خرابی، بدین معناست که کیفیت در تمام قطعات برش لیزری ما ضمانت شده است.

برش لیزر، قطعات ساخته شده را با سرعتی بیش از روشهای دیگر و با کیفیتی بالاتر از روش‌های سنتی تولید می‌کند.

2

کیفیت، سنگ بنای کسب و کار ما است. ارائه بهترین محصولات نهایی ممکن با حداقل یا بدون خرابی و وفاداری بالا به محتوا و مقصود طرح، مشتریان ما را حفظ کرده است، چراکه اطمینان دارند که ما می‌توانیم در کمترین زمان و با کیفیتی فراتر از انتظاراتشان به آنها خدمت رسانی می‌کنیم.

برش لیزری یکی از راه‌هایی است که ما در ارائه خدمات آن بسیار رو به جلو هستیم. به عنوان یک الزام سختگیرانه و به منظور ارتقای عملکردی مجموعه ما، برش  لیزر یک ابزار بسیار سودمندی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان ما است.

اگر پای فلز در میان باشد، ما می‌توانیم آن را تقریبا به هر اندازه یا شکل برش دهیم. از ورق‌های نازک مس تا ورق‌های ضخامت متوسط آهنی. بدون توجه به مقیاس، ما ماشین آلات و اپراتورهای با تجربه‌ای برای برش با تقریبا هر گونه مشخصاتی را داریم.

اهمیت سرمایه گذاری در تجهیزات و نیروی انسانی

به عنوان بخشی از فرایند توسعه و سرمایه گذاری ما، اخیرا یک دستگاه 4/4 کیلووات بیسترونیک راه اندازی کردیم. ماشین برش لیزری پیشرفته و در ابعاد بزرگ‌ای که یکی از معدود ماشین آلات هم رده خود در اصفهان و ایران است.

همانطور که همه می‌دانیم، تجهیزات تنها ابزار کار هستند، این تخصص اپراتوری است که بهترین خروجی را از یک ابزار به دست خواهد آورد. در لیزراسپایک، ما اعتقاد داریم که نیروی انسانی ما نیز به اندازه ماشین آلات و تجهیزات مهم هستند؛ بنابراین ما از آموزش افراد کلیدی خود به آنچه نیاز دارند غافل نبوده و کمک لازم به آنها را برای ارائه بهترین محصول به مشتریان خود سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.

سرمایه گذاری در فناوری‌های جدید مانند دستگاه‌های برش لیزری اتوماتیک یکی از راه‌هایی است که با آن ما بهـترین خدمات و کیفیت را به مشـتریان ارائه می‌کنیم. آنها به معنای واقعی کلمه ما را در مرز تکنولوژی برش نگه می‌دارند.

دستگاه برش لیزر سرعت بالای ما، با هد متحرک و میز ثابت، با توان بالا و کاتینگ هد پیشرفته، اجازه می‌دهد تا ما ورق‌های فلزی با جنس مختلف را بتوانیم برش دهیم. دستگاه ما همچنین با آخرین فن‌آوری، به حداکثر توان خروجی 4400 وات و ابعاد میز حداکثر 2×4 متر مجهز شده است.

با قابلیت برش انواع فلزات از آهن تا فلزات رنگی، ما می‌توانیم پروژ‌های برش اکثر ورق‌های فلزی را با ظرفیت برش آهن تا ضخامت 20 میلیمتر، فولاد ضد زنگ تا ضخامت 12 میلیمتر، آلومینیوم تا 10 میلیمتر و برنج تا 3 میلیمتر را مدیریت کنیم. ما خدمات با دقت ابعادی بسیار بالا را در طیف گسترده‌ای از پروژه‌های ورق‌کاری از برش تا مجموعه‌سازی ضمانت می‌کنیم.

 

میز برش دستگاه ما می‌تواند ورق تا 4 متری با عرض 2 متر را برش دهد. این ابعاد بزرگ میز کار هم برای برش قطعات بزرگ و هم برای قطعات کوچک یک امتیاز ویژه است. هرچه قطعات بیشتری را بتوان در یک مرحله برش ورق برش داد، دستگاه لیزر زمانی کمتری را برای جابجایی و تغییر ورق از دست داده و بنابراین زمان برش بیشتری را می‌توان در هر ساعت کاری دستگاه به دست آورد. ورقهای فلزی بر روی یک دستگاه تغییر میز خودکار قرار می‌گیرند که اجازه می‌دهد همزمان با ورق فلزی تحت برش، ورق دیگر برای برش آماده شده یا قطعات برش خورده قبلی تخلیه شود.

از آنجایی که به جز تعویض کاتینگ هد یا نازل در ضخامتها و جنس‌های مختلف، هیچ ابزار دیگری در لیزر تغییر نمی‌کند، زمان تعویض کار و تنظیم دستگاه برای پروژه‌های مختلف بسیار سریع است. ورق روی میز متغیر خودکار قرار می‌گیرد، نازل و هد در صورت نیاز تغییر می‌کند و برنامه و پارامترهای برش فقط برای چند دقیقه بارگذاری می‌شود. این ما را قادر می‌سازد تا قطعات اولیه تست برش را به سرعت خارج و برخی اندازه‌ها را نسبت به طرح چک کرده و قبل از برش سری قطعات برش را صحت‌سنجی کنیم.

پارامتر‌های قابل تنظیم دستگاه، توانایی تنظیم دقیق لیزر برای جبران هر گونه خطا و فاصله برش را دارد؛ به طوری که اندازه قطعه به درستی حاصل شود.

برش ورق با دستگاه برش لیزر بیسترونیک

در اینجا یک لیست از مواد رایج و ضخامت‌های قابل برش و گازهای که می‌توانیم استفاده کنیم آمده است.

فلزات رنگی (غیرآهنی)

 

آلومینیوم

تا 10 میلی متر ضخامت = نیتروژن

 

برنج

تا 3 میلی متر ضخامت = نیتروژن

آهن معمولی

تا 20 میلی متر ضخامت = اکسیژن

 

گالوانیزه

تا 10 میلی متر ضخامت = نیتروژن

 

استیل (فولاد ضد زنگ)

تا 5 میلی متر ضخامت = اکسیژن یا نیتروژن

تا 12 میلی متر ضخامت = نیتروژن

مزایای دیگر برش لیزری

تکنولوژی برش لیزری یک سری مزایای مهمی از نظر ابزاری و طراحی دارد. از نقطه نظر مهندسی، برش لیزر یک رویا است، چراکه توانایی یک مجموعه را برای تبدیل یک ایده به یک محصول نهایی، آن هم بدون ابزار اضافی، بالا می‌برد. اول از همه، فرایند برش بدون تماس به شدت سایش و استهلاک ابزار را کاهش می‌دهد. به علت عدم نیاز به تعویض ابزار، اپراتورها می‌توانند تغییرات و اصلاحات لازم در طراحی را با سهولت و سرعت خوبی انجام دهند. همچنین برش لیزر راه اندازی بسیار زمان گیر را حذف می‌کند. تکنولوژی برش لیزری همچنین توانایی مهندسان را برای طراحی قطعات بسیار پیچیده‌ای که تولید آن با ابزارهای معمول دشوار است، بالا می‌برد. مشتریان می‌توانند نمونه‌های اولیه خود را سریع و ارزان تولید کنند چراکه برش لیزری نیاز به ابزار خاص چندانی ندارد.

 

برش لیزر باعث افزایش کارایی بسیار بالایی در فرآیند تولید می‌شود. تکنولوژی برش لیزری دقیق به دلیل هزینه‌های کمتر جهت فیکسچرسازی، سرعت عملیاتی بالاتر و قابلیت‌های چندمحوری، قیمت تمام شده را بسیار به صرفه می‌سازد. علاوه بر این، برش لیزری فرایند کاری را ارتقا می‌دهد طوری که کارهای چندگانه می‌تواند در ترکیب با هم، یکجا برش شود. علاوه بر این، تکنیک برش لیزری روش برشی بسیار کم عرض (گپ برش باریک) عرضه می‌کند که به دلیل چیدمان قطعات بهینه بهره‌وری را بهبود می‌بخشد. در نهایت، قطعات برش لیزری باعث کاهش زمان تولید می‌شوند، زیرا قطعات برش خورده با لیزر، معمولا نیازی به پلیسه گیری ندارند، و آنها را برای حمل و نقل سریع آماده می‌کند.

 

به طور خلاصه، برش لیزری منجر به استفاده بهینه از مواد اولیه می‌شود که بی‌شک به صرفه‌جویی هزینه‌های شرکت شما می‌انجامد. سرعت و کارایی لیزر برش به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد نسبت به فشارهای بازار واکنش سریع داده و تولید مقادیر پایین سریع‌تر و ساده‌تر انجام گیرد که برای حفظ روابط تجاری قوی با مشتریان کلیدی بسیار مهم است.

همچنین ببینید:

متال آرت

طراحی و تولید انواع سازه‌های فلزات خاص و اقلام تزئینی و دکوری

جوش‌کاری و مونتاژ

جوش‌کاری، مونتاژ، یکپارچه‌سازی و آزمایش سیستم‌ها

اجرای پروژه‌های ورق‌کاری

از نمونه اولیه کم حجم تا تولیدات حجم بالا

خم اتوماتیک

خم CNC با دقت بالا در ابعاد لبه‌های خم و طول خم و اندازه زاویه خم