متال آرت (ساخت آثار هنری فلزی)

طراحی و تولید انواع سازه‌های فلزات خاص و اقلام تزئینی و دکوری

فلز یک متریال خاص و مسلما یک انتخاب جسورانه برای دکوراسیون منزل است. فلزها انواع مختلفی دارند و مطمئنا دنیای وسیعی از گزینه‌ها را نیز پیش روی شما می‌گذارند.

^

متال آرت به هر گونه اثر هنری گفته می‌شود که با استفاده از فلز ایجاد شود. دنیای فلزها و انواع کارهای هنری و جذابی که می‌توان با آن‌ها انجام داد خیلی گسترده است و می‌تواند در طراحی‌های داخلی و خارجی به کمک شما بیاید. با استفاده از این هنر می‌توانید لوازم دکوری و حتی کاربردی بسیار جذابی به وجود آورید. مسلما این که چه قدر در این رابطه موفق می‌شوید به خلاقیت، ذوق و قریحه خودتان بر می‌گردد. شاید آشنایی با مدل‌های مختلف آثار هنری فلزی و لوازم دکوری متنوعی که با این متریال ساخته شده اند، ایده‌های جالبی برای انتخاب و ساخت گزینه مورد نظر شما در اختیارتان بگذارد.

خلاقیت در متال آرت برای ایجاد لوازم کاربردی با استفاده از فلز دامنه بسیار وسیعی دارد. اگر ذوق و قریحه هنری داشته باشید، می‌توانید با استفاده از ساده‌ترین چیزها وسایل جدیدی درست کنید که در عین سادگی، زمانی که آنها را تصور می‌کنید یا به چشم می‌بینید، مسلما از جذابیتی این لوازم شگفت زده می‌شوید. این روزها چنین لوازمی را زیاد پیدا می‌کنید و می‌توانید خودتان هم مدل‌های ساده‌تر آن‌ها را بسازید. امروزه با جستجو در فروشگاه‌های آنلاین یا بازار، تنوع بالایی از این لوازم زیبا را پیدا خواهید کرد.

طراحی و ساخت مصنوعات فلزی و المان‌های تزئینی

با توجه به بکارگیری گسترده فلزات در صنایع، ساخت سازه‌ها و مصنوعات فلزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این موضوع به طور خاص در زمینه وسایل دکوری و تزینات داخلی و المان‌های شهری مورد توجه قرار گرفته است.

فلز یک متریال خاص و مسلما یک انتخاب جسورانه برای دکوراسیون منزل است. هر چند که بسیاری از لوازم دکوری فلزی مورد انتخاب برای چیدمان و دکوراسیون آن قدر کوچک هستند که شاید مهم تلقی نشوند، اما با این وجود نمی‌توان منحصر به فرد بودن آن‌ها را نادیده گرفت. فلزها انواع مختلفی دارند و مطمئنا دنیای وسیعی از گزینه‌ها را نیز پیش روی شما می‌گذارند.

ما می‌توانیم مصنوعات فلزی خاص و وسایل تزئینی مدنظر شما را طراحی و با استفاده از برش‌های لیزری بر روی ورق، خم و جوش و دیگر فرایندها در ابعاد متفاوت بسازیم.

علاقه امروز به آثار فلزی

آثار هنری فلزی قطعات خلاقانه‌ای هستند که با هداف زیباشناختی تولید می‌شوند و اقلامی هستند که به عنوان قطعات دکوری، تزئینی و یا اجزای مفید و کاربردی قابل استفاده خواهند بود. این آثار از فلزاتی مانند برنز، نقره، طلا، قلع، مس، سرب، برنج و آهن ساخته می‌شوند.

امروز، یک علاقه جدید فراگیر به آثار هنری فلزی، مخصوصا برای اهداف تزئینات و دکوراسیون به وجود آمده است. جواهرسازان، درست مانند قدیم، جواهرات زیبا را با فلزات گرانبهای زینتی ساخته و با جواهرات گرانبها (یا جواهرات مصنوعی) و یا آب کاری زینتی، تزیین می‌کنند.

طراحان داخلی و دکورسازان امروزه بیش از هر زمان، استفاده از قطعات فلزی برای هنرهای دیواری، مجسمه‌ها، پیکره و تندیس‌ها، مبلمان فرفورژه، سازه‌های تزئینی (برای درب‌ها، پنجره‌ها، لولا‌های فلزی، و غیره) و اجناس دکوراسیون زینتی رو میزی را گسترش داده اند.

همچنین ببینید:

نصب اتصالات پرسی/جوشی

نصب اتصالات پرسی/جوشی به عنوان یکی از آخرین مراحل تولید

عملیات نهایی فلزکاری

عملیاتی که به عنوان مهم‌ترین بخش فرآیند ورق‌کاری شناخته می‌شود

اجرای پروژه‌های ورق‌کاری

از نمونه اولیه کم حجم تا تولیدات حجم بالا

خم اتوماتیک

خم CNC با دقت بالا در ابعاد لبه‌های خم و طول خم و اندازه زاویه خم