خم‌کاری ورق‌های فلزی

خم CNC با دقت 0/3 میلیمتر در ابعاد و 0/5 درجه (30 دقیقه) در زاویه خم.

0

خم‌کاری توسط دستگاه‌های خم دستی و یا از طریق دستگاه‌های خم بریک و یا ابزارهای مشابه انجام می‌شود. صنایع فلزی مدرن معمولا از دستگاه‌های خم بریک استفاده می‌کنند که به دلیل دارا بودن قرارهای عقبی تحت کنترل CNC، می‌توانند به قرار گیری دقیق خطوط خم در موقعیت صحیح زیر ابزار کمک کنند. همچنین نرم افزارهای تخصصی طراحی و نقشه‌کشی آفلاین نیز به کنترل اتوماتیک خم‌کاری بدون درز و دقیق کمک می‌کند.

خم‌کاری تمام اتوماتیک دقت و تکرارپذیری را به منظور افزایش کیفیت و بهره‌وری به ارمغان می‌آورد. با توانایی خم‌کاری دقیق تا 4 متر، می‌توانیم خدماتی ارائه دهیم که بسیاری از همرده‌های ما فقط می‌توانند رویای آنها را ببینند.

 

 

 

کیفیت در همه مواردی که ما انجام می‌دهیم، مهم است، بنابراین در اختیار داشتن فن‌آوری‌های جدید که باعث ارتقای کیفیت می‌شود یک گام منطقی است. سرمایه گذاری در این حوزه باعث شده که با نیازهای مشتری‌هایمان هماهنگ بوده و با توانایی خم‌کاری ورق‌های فلزی تا طول 4000 میلیمتر، از بسیاری از هم رده‌های خود به مراتب جلوتر باشیم.

 

 

خم‌کاری با دستگاه پرس بریک بیسترونیک

 

لیزراسپایک با جدیدترین و مدرن‌ترین خم پرس بریـک اتوماتیک مدل 2017، 4 متری 225 تن با كنترل 7 محور همزمان، ساخت شرکت سوییسی بیسترونیک، قابلیت تولید قطعات بسیار پیچیده و حساس را دارا می‌باشد.

مشخصات اصلی ماشین ما توانایی ورق‌کاری فلزات تا 4 متر طول و با حداکثر 225 تن نیرو به صورت هیدرولیک و بسیار سریع است. قرار‌های دستگاه قابلیت تنظیم سریع، اتوماتیک و بسیار سریع داشته که برای خم کردن تمام قطعات از کوچک تا بزرگ مناسب است.

 

کنترل تمام لمسی ByVision با امکان شبیه‌سازی سه‌بعدی، سهولت، دقت، و تکرارپذیری بی‌مانندی در خم‌کاری‌ انواع ورق‌ها فراهم می‌آورد. سیستمHydraulic Crowning تمام اتوماتیک، این قابلیت را به دستگاه می‌دهد تا خم‌های طول بلند را با تغییر در انحنای ماتریس، بدون کوچکترین اعوجاج و خطا در تمامی طول خم با دقت بسیار خوبی به دست آورد.

 

 

تمام برنامه‌های CNC را می‌توان در کنترلر بایویژن دستگاه یا نرم افزار بایسافت ایجاد کرد و به طور مستقیم در سرور سیستم ذخیره نمود. این به ما اجازه می‌دهد که برنامه‌ها را برای تولیدات آینده بتوانیم مجددا بازخوانی کنیم. اگر یک سری تولید تعداد بالا از یک محصول ورق‌کاری مجددا فراخوانی شود، نقشه‌های قبلی با تکرارپذیری قابل قبولی قابل تولید است.

دستگاه پرس بریک اتوماتیک، اساسا هر دو ابزار خم را کنترل می‌کند تا با قرار گرفتن در یکدیگر یک قطعه فلز خم شوند. ابزار بالا به طور سنتی یک تیغه V شکل یا سنبه، و ابزار پایین یک بلوک V شکل است و یا ماتریس نام دارد. هر زاویه خم مورد نظر، با افزایش مقدار تداخل سنبه در ماتریس و با مدل خم شدن هوایی (air bending)، تا حداقل می‌تواند زاویه خم داخلی 30 درجه را به دست دهد. اگر یک زاویه داخلی مورد نیاز تنگتر از این مد نظر باشد، ما از یک ابزار صاف کردن برای تا کردن دو طرف خم کردن برای ایجاد یک لبه ایمن یا لب برگردان استفاده می‌کنیم. طول لبه خم به وسیله یک جفت قرار CNC در پشت دستگاه کنترل می‌شود؛ به طوری که هرچه قرارها عقبتر قرار گیرد، لبه خم بلندتر خواهد بود. ما طیف وسیعی از ابزارهای مختلف را با توجه به ضخامت‌های مختلف مواد و برای رسیدن به شعاع‌های مختلف خم در اختیار داریم.

ما ByVision را در اختیار داریم

با برنامه‌ریزی یک سری از زاویه‌های خم و لبه‌های خم مختلف، قطعات پیچیده ورق‌کاری قابل خم‌کاری است. با بکار گیری از کنترلر ByVision دستگاه در کنار نرم افزار قدرتمند BySoft، برای ایجاد قطعه سه‌بعدی، ما را قادر می‌سازد تا قطعه ورق‌کاری، ابزارهای مورد نیاز، ترتیب صحیح خم‌کاری و اندازه برش را به طور کامل شبیه‌سازی کنیم. اندازه برش برای اصلاح گسترش قطعه از مدل سه‌بعدی برای بررسی تمام محاسبات قبل از هر گونه برش استفاده می‌شود.

اپراتور دستگاه با کمک کنترلر دستگاه، می‌تواند یک مقطع پی در پی خم را بر روی صفحه نمایش با انگشت خود رسم کرده و ابعاد لبه‌های خم را وارد نموده و در از یک شبیه‌سازی سه‌بعدی کامل، ترتیب مراحل خم، انتخاب ابزار مناسب، جنس و ضخامت ورق را انتخاب کند. در این روش در نهایت اندازه مقطع برش به دست می‌آید که جهت برش گسترش یک قطعه مستطیلی ساده مناسب است و البته به عنوان یک ابعاد جهت کنترل گسترش حاصل ا مدل سه‌بعدی نرم افزاری قابل استفاده است.

خم‌کاری چندگانه

تصویر فوق یک پروفایل منحنی از ورق فلزی است که تمام خم و منحنی‌ها توسط ماشین Bystronic و با استفاده از ابزار استاندارد انجام شده است. منحنی مدنظر به یک سری از خم‌ها و تکه‌های مسطح کوچک تقسیم می‌شود و منحنی مورد نظر با تقریب بسیار خوبی از ترکیب تکه‌های مسطح مماس بر هم ایجاد شود.

هر چه اندازه تکه‌های مسطح کوتاهتر، فاصله خم‌ها کمتر و تعداد خمها بیشتر باشد، منحنی نهایی بهتر شده و زمان تولید وجود دارد که قیمت تمام شده برای مشتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مزیت این روش خم‌کاری گام به گام، علاوه بر عدم نیاز به ساخت یک ابزار خاص با فرم مشخص، توانایی تغییر و به‌روزرسانی طراحی منحنی در هر زمان که مشتری بخواهد وجود داشته و بدون هزینه ساخت مجدد ابزار، فقط در زمان کوتاهی و به طور نرم افزاری همه تغییرات مورد نیاز انجام خواهد شد.

+98 905 752 0383 (ثبت سفارش) +98 905 752 0383 (تلگرام / ایتا) +98 912 671 6499 +98 913 796 2046 +98 913 323 9059

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

+98 905 752 0383 (ثبت سفارش) +98 905 752 0383 (تلگرام / ایتا) +98 912 671 6499 +98 913 796 2046 +98 913 323 9059