عملیات نهایی فلزکاری

عملیاتی که به عنوان مهم‌ترین بخش فرآیند ورق‌کاری شناخته می‌شود

عملیات نهایی بر روی فلز، فرآیند تغییر و اصلاح سطح یک محصول به منظور بهبود ظاهر و یا دوام آن است.

عملیات نهایی بر روی فلز، برای بهبود ظاهری یک محصول فلزی با استفاده از لایه برداری یا لایه گذاری نازک مکمل روی سطح ورق آن انجام می‌شود. انواع متنوعی از فرآیند عملیات نهایی بر روی فلز وجود دارد که می‌تواند به دلایل مختلف استفاده شود. برخی از مزایای کلی پایان کاری بر روی یک محصول فلزی عبارت است از:

  • افزایش دوام
  • ارتقای کیفی محصولات تزئینی
  • بهبود هدایت الکتریکی
  • افزایش مقاومت الکتریکی
  • افزایش مقاومت شیمیایی
  • مقاومت بیشتر دربرابر تیرگی و لک

 

 

سنگ‌زنی، پرداخت و عملیات تکمیلی

برای افزایش کیفیت تولید قطعات ورق‌کاری، ما انواع مختلفی از سرویس‌های تمیزکاری و پرداخت را بر روی قطعات و مجموعه‌های مونتاژی ارائه می‌دهیم. این خدمات می‌تواند شامل پلیسه گیری، قلاویز، پرداخت از صیقلی کردن تا آینه ای.

خدمات سنگ‌زنی، پرداخت و عملیات پایانی ما، محصول با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای صنعتی بهینه را قابل ارائه نموده است.

ورق‌کاری دقیق علاوه بر صرفه جویی در وقت، موجب ارائه یک محصول پایانی زیبا با انجام خدمات پرداخت، سنگ‌زنی، و پلیسه گیری خواهد شد. سنگ‌زنی یکی از دقیق‌ترین فرآیندهای ماشین‌کاری موجود محسوب می‌شود. در ورق‌کاری دقیق، سنگ‌زنی انجام می‌شود به منظور ایجاد ابعاد دقیق نهایی انجام می‌گیرد. در اصل، سنگ‌زنی یک فرایند برش با استفاده از ساینده هاست.

برای دست یابی به بهترین نتیجه، استفاده دقیق از دستگاه‌های پایان کاری بر روی فلز در هر قسمتی از فرآیند که امکان پذیر باشد، و همچنین ترکیب آن با سایر تجهیزات موجود می‌تواند به یک پلیسه گیری دقیق، حرفه‌ای و مقرون به صرفه کمک کند. پس از سنگ‌زنی، سنباده زنی و احتمالا فرآیند پلیسه گیری، ما می‌توانیم قطعات فلزی را با انواع روش‌های پایانی، از جمله صاف کاری و براق کاری صیقل دهیم.

 

تمیز کاری قطعه ورق‌کاری پس از جوش

هنگامی که تمام عملیات جوش‌کاری بر روی قسمتی از قطعه یا مجموعه قطعات مونتاژشده انجام شد، هرگونه تمیز کاری و صاف کردن جوش‌ها می‌تواند انجام شود. برای این کار ما از طیف وسیعی از سنگ‌های دستی، سنباده‌های دوار برقی و بادی استفاده می‌کنیم. با استفاده از طیف وسیعی از نمرات دیسک‌ها و ابزار مختلف می‌توانیم اتصالات را تاحد ممکن در حد سطح فلز اصلی صیقلی کنیم. مثال نشان داده شده در تصویر یک محفظه استیل است که پس از خم‌کاری و جوش، توسط سنباده‌های دوار تمیز شده است.

علاوه بر تمیز کاری جوش‌ها، ما دارای طیف وسیعی از دستگاه‌های پلیسه گیری هستیم است که برای حذف لبه‌های ناخواسته که ممکن است در هنگام برش لیزری بر روی قطعات ایجاد شده باشد، استفاده شود.

ابزارهای معمولی سنگ‌زنی شامل ابزار دستی، مانند سنگ دستی دیسکی، سنگ انگشتی، و همچنین فرز نواری ثابت و رومیزی است. روش نزدیک‌تر به سنگ‌زنی، همان سنباده زنی است، که یک فرآیند برای صاف و صیقلی نمودن سطح محصول یا آماده‌سازی سطح آن برای مراحل بعدی پایان کاری بر بروی فلز است. هر دو روش سنگ‌زنی و سنباده زنی نیاز به سطح بالایی از مهارت برای ایجاد ابعاد دقیق و به پایان رساندن درست محصول دارد؛ و مانند پلیسه گیری، نیازمند نظارت دقیقی برای کسب بهترین نتیجه و تحمیل کمترین هزینه به مشتریان است. پلیسه معمولا مواد ناخواسته‌ای است که پس از یک عملیات ماشین‌کاری مانند پانچ، سوراخ کاری، تراشکاری یا برش‌کاری، بر روی لبه‌های قطعه باقی می‌مانند و معمولا به شکل برآمدگی‌هایی بر روی سطح قطعه هستند. کندن و رفع این پلیسه‌ها به نام پلیسه گیری شناخته می‌شود. ایجاد پلیسه در فرآیند ماشین‌کاری می‌تواند بخش قابل توجهی از هزینه‌ها را بسته به طراحی و نیاز به حذف پلیسه‌ها برای رسیدن به لبه‌های تیز قطعه شامل شود. قاعدتا اگر طرحی از ابتدا و به صورت مبنایی نیازمند این موضوع بوده باشد، اثر هزینه‌های پلیسه گیری را نباید در نظر گرفت. امکان ایجاد پلیسه‌ها و نیاز به پلیسه گیری را می‌توان از همان ابتدا با انتخاب لقی‌های مناسب در فرآیند سوراخ کاری یا برش به حداقل ممکن رساند.

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.